Отвечаем на ваши вопросы!
Конкурс продолжается!
Выставка "Образование и карьера 2019"
Как Вам новый сайт?

Ідзем да суседзяў

Дата: 6 ноября 2018 в 16:02, Обновлено 10 января в 16:16
Автор: Цвирко Д. А.

3 января 2019 года ребята из оздоровительного лагеря «ЗИМНЯЯ СКАЗКА» посетили кинотеатр «ЗВЕЗДА» и посмотрели мультфильм «Три богатыря».

29 декабря 2018 года  во время зимних каникул учащиеся учреждения побывали на экскурсии в г. Минске. Надолго запомнится ребятам НОВОГОДНЯЯ СТОЛИЦА. Огромные впечатления вызвало у учащихся красота, световое оформление и внушительные размеры главной ёлки страны, ёлки возле Белгосцирка и национальной библиотеки.

13 снежня вучні 5-6 класаў Уселюбскага дзіцячага сада -сярэдняй школы накіраваліся на экскурсію ў карцінную галерэю Кастуся Качана.

Знаёмства з асобай мастака, яго жыццём і карцінамі праходзіла ў цёплай, утульнай атмасферы: гучала класічная музыка, вучні былі не проста гледачамі, а і ўдзельнікамі . У дзяцей была магчымасць  задаць пытанні, праявіць свае творчыя здольнасці. Так,  Яфрэменка Валерыя і Маліноўская Дар’я ігралі на фартэпіяна. Вучні пераходзілі ад аднаго палатна да другога, пагружаліся ў гісторыю іх стварэння.  Экскурсавод паказала прылады, якімі карыстаецца мастак,  і расказала, як нараджаецца новая карціна. Найбольш спадабаліся вучням карціны “Другая палова лета”, “Бэз”, “На замчышчы”.  Пры выхадзе з галерэі дзеці набылі сабе паштоўкі з рэпрадукцыямі гэтых карцін, а самым актыўным вучням паштоўкі падарылі.

Акрамя карцін, у галерэі ёсць выстава незвычайнага посуду, старажытная мэбля. Усё гэта можна было ўбачыць, даведацца, калі і як гэтыя прадметы трапілі  ў карцінную галнерыю.

Уладкаваўшыся за столікамі, на якіх гарэлі святочныя навагоднія свечкі, вучні паслухалі і паглядзелі, як раней заварвалі каву. Экскурсаводы павіншавалі дзяцей з надыходзячымі святамі і пажадалі спаўнення жаданняў. Для гэтага патрэбна было загадаць свае жаданні і задуць свечку. Прыемна было глядзець, як дзеці шчыра выконвалі гэта, верачы ў казку.

Перапоўненыя новымі эмоцыямі, пакідалі дзеці карцінную галерэю.

14 ноября 2018 г. учащиеся 1 – 4 классов посетили ЦЕНТР БЕЗОПАСНОСТИ МЧС в г. ЛИДА.

Учащиеся отработали практические навыки эвакуации из горящей комнаты, вызов службы спасения, повторили правила дорожного движения, правила поведения в лесу и на водоёмах.

Незабыўнае падарожжа адбылося 2 лістапада 2018 г..

Спачатку наведалі «Музей яўрэйскага супраціўлення» ў горадзе Навагрудку, які распавядае аб гісторыі самага паспяховага ў Еўропе ўцёку яўрэяў з нямецкага гета. Даведаліся  гісторыю людзей, якім удалося выратавацца і праз шмат гадоў вярнуцца на Наваградчыну, каб яшчэ раз расказаць пра жахі вайны. Убачылі скульптурную кампазіцыю, прысвечаную Міхле Сасноўскай,  яўрэйскай дзяўчынцы, якой вельмі хацелася жыць, але загінула  ад рук гестапаўцаў.

Далей мы адправіліся ў музей пад адкрытым небам "Страчаная спадчына". Была магчымасць убачыць макеты архітэктурных помнікаў Навагрудчыны, страчаных часам.

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.